مرکز عمده فروشی لوازم سیسمونی
خانه / کالسکه / کالسکه نوزاد ایرانی | انتخاب مطمئن کالسکه نوزاد

کالسکه نوزاد ایرانی | انتخاب مطمئن کالسکه نوزاد

انتخاب یک کالسکه نوزاد ایرانی خوب دغدغه همه مادرانی است که می‌خواهند برای راحتی خود و فرزاندانشان از کالسکه استفاده کنند.
بررسی تجربه استفاده مادران از انواع کالسکه‌های ایرانی و خارجی، منبع خوبی برای تعیین ویژگی‌های یک کالسه خوب می‌باشد.
اطلاع از این شاخص‌ها و ویژگی‌ها، آشنایی با انواع مدل‌های کالسکه‌ و مزایا و معایب آنها قطعا به شما کمک می‌کند بتوانید کالسکه دلخواه خود را برای نوزاد و کودک دلبندتان انتخاب کنید.

 

کالسکه نوزاد

 

آشنایی با انواع مدل‌های کالسکه نوزاد ایرانی

حتما دوست دارید کالسکه ایرانی یا سرویس کالسکه برای نوزاد خود انتخاب کنید اما اطلاعات کافی در مورد آنها ندارید یا درانتخاب یکی از آنها دچار تردید هستد.
در این قسمت می‌توانید ویژگی‌های کالسکه‌های ایرانی را در جدول زیر ببنید و با مقایسه آنها با یکدیگر یک کالسکه ایرانی خوب برای نوزاد خود انتخاب کنید.

 

دیگر مزایا وزن کالسکه(کیلو گرم) حالت تاشو سایبان ترمز سبد خرید جنس بدنه مقاومت وزن(کیلوگرم) مدل کالسکه
قابلیت حرکت دسته و ایجاد حالت روبه والد و همچنین جداشدن پارچه از بدنه برای شست و شو ۹ دارد دارد دارد دارد فلزی ۴۰ یوفو
قابلیت حرکت دسته و ایجاد حالت روبه والد و همچنین جداشدن پارچه از بدنه برای شست و شو ۳/۹ دارد دارد دارد دارد فلزی ۴۰ بنیتو
۸/۸ دارد دارد دارد دارد فلزی ۴۰ ۱۳۰

تفاوت اصلی این سه مدل در این است که مدل ۱۳۰ جا لیوانی جلوی کالسکه را ندارد و مدل بنیتو در عقب ۲ دارای دو چرخ بزرگ است که در مدل های ۱۳۰ و یوفو ۴ عدد چرخ کوچک به کار رفته است.

 

مزایای کالسکه‌ نوزاد

بدون تردید انواع کالسکه‌ها مانند کالسکه ارابه‌ای، کالسکه عصایی و ست‌های کالسکه رفاه حال بیشتری برای مادران و کودکان فراهم می‌کنند. آشنایی با مزایا و معایب آن مصرف‌کنندگان را به سمت بهترین انتخاب هدایت می‌کند.

 • اگر زیاد اهل بیرون رفتن از خانه و پیاده روی هستید کالسکه  ارابه‌ای انتخاب بهتری نسبت به کالسکه عصایی خواهد بود. با استفاده از کالسکه نوزاد ایرانی ساعت های زیادی را همراه با کودکتان در بیرون از منزل بگذرانید و در کنار او از فعالیت های خود لذت ببرید.
 • ایمنی کودک در کالسکه عصایی بسیار بالاست و مادران عزیز بدون نگرانی می‌توانند نوزاد خود را به آن بسپارند.
 • هر چه کودک بزرگتر می‌شود امکان در آغوش گرفتن و جابه جایی آن سخت‌تر  برای مادر خسته کننده‌تر می‌شود. با استفاده از کالسکه این مشکل به راحتی برطرف می‌شود و مشکلاتی مانند کمردرد، دست درد نیز برای مادران پیش نخواهد آمد.
 • اگر نوزاد دوقلو دارید استفاده از کالسکه‌ دوقلو به جای دو کالسکه جدا از هم قطعا انتخاب بهتر و راحتتری برای شما خواهد بود.
 • در هنگام سفر کالسکه تاشو و کالسکه مسافرتی به شما کمک می‌کند تا از تمام مکان‌های دیدنی همراه با کودکتان در کنار خانواده لذت ببرید.
 • کودک در کالسکه از تغییرات آب و هوایی مثل:باران، برف،آفتاب و… در امان است.

 

کالسکه ارابه

 

معایب کالسکه‌ نوزاد

در کنا مزایا این وسیله پرکاربرد معایبی نیز دارد که البته نسبت به مزایای آن بسیار کم است اما توجه و مراقبت در هنگام استفاده از این وسیله این معایب را خواهند پوشاند. هر چند احتمال هر خظری در هنگام عدم استفاده از انواه کالسکه ایرانی و خارجی نیز وجود دارد و در هرحال مراقبت و توجه بسیار والدین از کودک را می‌طلبد.

 • سقوط ناگهانی کودک از کالسکه یکی از معایب قابل توجه برای هر والدین است که البته به دقت در مراقبت  بسیار بستگی دارد.
 • استفاده از کالسکه دست دوم به جای کالسکه نو ،به دلیل اسکلت ضعیف خطرات بیشتری به دنبال دارد.
 • استفاده بیش از حد از کالسکه می‌تواند جلوی رشد فیزیکی کودک را بگیرد آن هم درست در سنی که او نیاز به شناخت بیشتر محیط اطراف خود دارد. پس باید در میزان استفاده از کالسکه نیز دقت کنید.
 • نکات ایمنی در کالسکه مثل بستن کمربند ایمنی و استفاده از قفل ترمز چرخ‌ها هر جا که کالسکه می‌ایستد به طور کامل باید رعایت شود.

 

نکات ایمنی کالسکه

 

در انتخاب کالسکه به چه نکاتی توجه کنیم؟

کالسکه نوزاد ایرانی یک وسیله‌ی بسیار کاربردی در سال‌های ابتدایی زندگی است. کودک قرار است اوقات زیادی را در آن بگذراند و اهمیت خرید یک کالسکه خوب از جهت تامین امنیت کودک بسیار زیاد است.
بنابراین لازم است مادران بدانند یک کالسکه ایمن و خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.
اینجا با انواع کالسکه‌ تاشو، کالسکه مسافرتی، کالسکه عصایی، کالسکه ارابه، کلسکه دوقلو و… آشنا شدید. همچنین مزایای استفاده از کالسکه را نیز دانستید.اکنون با آگاهی از ویژگی‌های یک کالسکه خوب، می‌توانید یک انتخاب مطمئن داشته باشید.
پس شاخص‌هایی که در زیر آمده است را حتما بخوانید.

شاخص‌های کلیدی در انتخاب کالسکه‌ ایرانی خوب

 1. تولید یک شرکت معتبر ایرانی_خارجی باشد.
 2. دفترچه ضمانت داشته باشد تا در صورت بروز هر مشکلی محصول مورد تعویض و یا تعمیر قرار گیرد.
 3. استاندارد باشد چرا که این علامت یعنی کالسکه شما از هم جوانب مورد بررسی قرار گرفته است.
 4. مطابق سبک زندگی شما باشد مثلا اگر اهل خرید و پیاده‌روی هستید بهتر است کالسکه‌های سبک و کم حجم با چرخ‌های بزرگ انتخاب کنید.
 5. اسکلت کالسکه از جنس فلز محکم و مرغوب باشد تا در طول مدت زمان استفاده دچار تغیر فرم نشود.
 6. اکثر چرخ‌ها دارای روکش‌های پلاستیکی محکمی هستند که مانع از آسیب دیدگی چرخ می‌شود و باعث می‌شود چرخ‌ها از سر و لیز خوردن در امان باشند، قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه باشند تا هنگام دور زدن کالسکه مجبور نباشید کل کالسکه را تغییر جهت دهت دهید.  چرخ‌های جلو_عقب باید دارای ترمز اطمینان باشند تا در صورت توقف کالسکه بتوانید چرخ‌ها را قفل کنید تا مانع حرکت کالسکه شوند.
 7. جنس پارچه  کالسکه ضد حساسیت باشد تا کودک دچار ناراحتی های پوستی نشود. تشک نشیمنگاه نرم باشد و قابلیت شست و شو داشته باشد.
 8. کالسکه نوزاد ایرانی سایبان داشته باشد تا در روزهای آفتابی و بارانی از کودک محافطت کند.
 9. کمربند کالسکه امنیت کودک را در هنگام حرکت تامیین کند . حتما از آن استفاده کنید.
 10. وزن کالسکه سبک باشد و برای رفاه حال مادر راحت باز و بسته شود. پس در هنگام انتخاب سعی کنید کالسکه سبک انتخاب کنید.

 

ویژگی‌های کالسکه خوب

 

مقایسه کالسکه نوزاد ایرانی و خارجی

در بین کالسکه‌های خوب موجود در بازار ایران هم  مدل های ایرانی و هم مدل های خارجی به چشم می‌خورد که در این بین باتوجه به قیمت‌های بسیار بالای محصولات خارجی مدل‌های ایرانی بسیار با کیفیت اما با قیمت مناسب وجود دارد.  البته ناگفته نماند مدل های خارجی با توجه به مواد اولیه ی با کیفیت از نظر بدنه بسیار مستحکم هستند  ولی تفاوت قیمت انها با انواع ایرانی چشم گیر است و در بعضی نمونه ها حدود ۳تا ۵ برابر بوده  ولی چون کالسکه مدت زمان زیادی برای کودک قابل استفاده نیست باید یک کالسکه نوزاد مقرون به صرفه انتخاب کرد. برای خرید اینترنتی کالسکه، کالسکه نوزاد ایرانی عرضه شده در گروه بازرگانی آبو یکی از بهترین انواع کالسکه‌ ایرانی است که از قیمت ارازان و کیفیت بالایی برخودار می‌باشد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
خانم باصری
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09197143684
email icon پست الکترونیکی: hs_movahedi@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی کالسکه ایرانی | سهم آن در بازار روسیه

زوجهای عزیز که در انتظار ورود اولین فرزند به جمع خانواده  و البته در صدد خرید لوازم ضروری نوزاد از جمله کالسکه هستید در نظر بگیرید با خرید  کالس